Başkan Aydın, “Öğretmenlerimiz yarınlarımızı inşa etmektedir”

Mardin Trabzonspor Derneği yönetim kurulu başkanı İbrahim Aydın 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mardin Trabzonspor Derneği yönetim kurulu başkanı İbrahim Aydın 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla yayımladığı mesajda “Öğretmenlerimiz, bu büyük sorumluluk gerektiren kutsal mesleklerini yoğun emek harcayarak yerine getirmekte, yarınlarımızı inşa etmektedir.” Dedi.

Başkan Aydın mesajının devamında şunlara yer verdi:

“Sevgi, bilgi ve tecrübeleri ile yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, bu büyük sorumluluk gerektiren kutsal mesleklerini yoğun emek harcayarak yerine getirmekte, yarınlarımızı inşa etmektedir.

Geleceğin dünyasında güçlü bir devlet ve çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerinde bir toplum olarak yer almamızın anahtarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize rol model olarak onların kişiliğini geliştiren, hayata, insana, topluma ve doğaya bakışlarını şekillendiren öğretmenlerimize millet olarak minnet duyuyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğretmenlerimizin çocuklarımızı evrensel ve bilimsel ilkeler ışığında, milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı, açık fikirli, üretken bilgi ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirmeye ve eserleri olacak yeni nesillerimizle bizleri güçlü kılmaya devam edeceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, kıymetli öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyor, görevleri başında bulunan tüm öğretmenlerimize sonsuz başarı dileklerimle saygılarımı sunuyorum.”

Gündem 25.11.2021 11:31:29 0