Belediye kursu gelen Derikli kadınlardan, ailelerine destek

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili  Evren Çakı'ın himayelerinde Derik Belediyesi Kadın ve Aile Birimi, Derik Halk Eğitim Merkezi ve Mardin Olgunlaşma Enstitüsü tarafından açılan kurslar Derikli kadınların geçim kaynağı oldu.

Derik   Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili  Evren Çakı'ın himayelerinde Derik Belediyesi Kadın ve Aile Birimi, Derik Halk Eğitim Merkezi ve Mardin Olgunlaşma Ensitüsü tarafından açılan kurslar Derikli kadınların geçim kaynağı oldu. Derikli kadınlar bu kurslarda ürettikleri bu ürünleri Hafta sonları her cumartesi Mardin Kızıltepe Mova Alışveriş Merkezinde Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Üreten Kadın Pazarında satıp, aile bütçelerine katkıda bulunmaktadırlar. .


Kurs ürünlerinin satışından gelir elde eden kadınlar, aile bütçesine katkıda bulunarak çocuklarının eğitiminden, evlerinin ihtiyaçlarına kadar birçok gideri kendileri karşılıyor. Dokuma kursu, pastacılık kursu ve telkari kursunda yapılan ürünler vatandaşlar tarafından çok fazla talep edilmektedir.


Kursiyer Özlem Alas, "Bizlere böyle bir fırsatı yarattığı Kaymakamımız Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Evren Çakır'a teşekkür ederim. Aile bütçemize artık ben de katkı sunuyorum ve çok mutlu oluyorum." dedi.

Gündem 13.01.2022 16:06:23 0