Kılıç: Türkiye Ekonomi Modeli’ni Halkımızla Buluşturduk

Ak Parti Mardin Teşkilatı hayata geçirilen yeni Türkiye Ekonomi Modelini ilçeleri gezerek Vatandaşa Anlatma çalışması başlattı.

Parti teşkilatlarının 10 ilçe’de sahaya indiğini ve vatandaşa Türkiye Ekonomi Modelini anlatıklarını aktaran AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç şunları söyledi, “Döviz kurunda yaşanan spekülatif dalgalanmaların tamamen suni olduğu, köpük gibi eridiğini, bununda ülkemizin başına yapılmaya çalışılan diğer tüm oyunlardan farksız olmadığını, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm dünyanın gözü önünde yaptığı tarihi konuşmasının ardından hepimiz bir kez daha müşahede etmiş olduk. 

AK Parti Mardin İl Teşkilatları 10 ilçede eş zamanlı yapmış oldukları etkin programlarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayata geçirdiği Türkiye Ekonomi Modeli’ni vatandaşlarımıza anlattı.

 

CUMHURBAŞKANIMIZIN KONUŞMASI AKILLARA KAZINDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hayat geçirilen Türkiye Ekonomi Paketi’nin yediden yetmişe her kesim tarafından büyük takdirle karşılandığını dile getiren AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Muhaliflerin büyük bir hışımla ve aymazlıkla hükümeti eleştirdiği bir anda Sayın Cumhurbaşkanımızın adeta akıllara kazıdığı konuşmasının ardından dövizin bir andan köpük gibi eridiğini gördük. Yapay dalgalanmaların Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmalarına tutunamadığı gün gibi ortadadır. Bu ne demek oluyor, sağlam ve güçlü ekonomisiyle Türkiye rol model ülkeler arsında en üst seviyede ki yerini korumaktadır. Yeni bir yüzyılın ilk çeyreğinde büyük ve güçlü Türkiye hedefine hiç olmadığımız kadar yakın olduk. Sessiz devrimleri yeşil kalkınma devrimiyle tahkim eden AK Parti eğitim ve kültür başta olmak üzere her alanda ülkemizi 2053 vizyonuna hazırlıyor. AK Parti” Yatırımla, istihdamla, üretimle, ihracatla, cari fazlasıyla ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmesini sağlayacak adımları tek tek atmaktadır”.

 

TÜRKİYE EKONOMİ MODELİ’Nİ HALKIMIZLA BULUŞTURDUK

Bizler AK Parti Mardin Teşkilatları olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu önemli ekonomik hamlesini eş zamanlı olarak tüm ilçe merkezlerimizde yaşayan vatandaşlarımıza, esnaflarımıza hazırladığımız açıklayıcı el broşürleriyle gittik. Gerekli bilgilendirmeleri yaparak artık eski Türkiye’nin olmadığını, ayakları üstünde durabilen sağlam yapıdaki ekonomisiyle ilk ondaki gelişen ülkeler arasında en parlak konumda olduğunu vatandaşlarımıza anlattık. Asgari ücrete yapılan zammın astronomik olduğunu, öğrencilere verilen bursların tüm istatistikleri alt üst ettiğini izah etik. Üretime yönelik yapılan hamleler sonucunda üretimin ve istihdamın sürekli artacağını, işsizliğin kökünün kurutulacağını dile getirdik. Korumalı TL vadeli mevduatla bundan sonra hiçbir vatandaşımız kur daha yüksek olacak kaygısına kapılmayacak. Stopaj vergi indirimi, Bireysel emeklilikte devlet katkısı artışı, ihracata dayalı büyüme desteği ve memurlara verilecek önemli zam miktarı gibi tüm önemli konuları vatandaşlarımıza anlattık. Hafta sonu yapmış olduğumuz bu çalışma temposunu inşallah hafta içi de devam ettirerek bu sefer tüm kırsal mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımıza taşıyacağız”.

 

YAPARSA AK PARTİ YAPAR 

“Her şeyin dünden daha iyi olacağını, artık büyümenin ve istihdamın önünde hiçbir engelin bırakılmayacağını gördük. 20 yıllık AK Parti icraatlarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Yaparsa sadece AK Parti’nin yapabileceğini, Liderimizin sadece Türkiye değil tüm mazlumların lideri olduğunu gördük. İç ve dış odakların çirkin oyunlarına rağmen bizlerin ve halkımızın engin destekleriyle AK Parti Türkiye’yi büyütmeye devam edecektir”.

Politika 27.12.2021 23:31:01 0