Kızıltepe takımları lige katılmama kararını masaya yatırdı

HABER SELMAN GÜNEŞ

Spor 10.07.2024 12:14:02 0
Kızıltepe takımları lige katılmama kararını masaya yatırdı

Yenisi yapılacak diye 2021 yılında yıkılan tribün yapımı yılan hikayesine dönerken Kızıltepe’de zor şartlarda faaliyet yürüten amatör futbol takımları her maçı deplasmanda oynadıkları için ekonomik olarak ciddi zara uğradıklarını belirtiyor. Maçlarını komşu ilçelerde artık oynamak istemeyen kulüpler 2024-2025 sezonunda Mardin 1.  Amatör ve  Mardin 2. Amatördeki maçlara çıkmama kararını masaya yatıracaklarını kaydettiler.


Kızıltepe Şehir stadyumunun şu anki hali beraberinde getirdiği sıkıntı ve bir dizi problem nedeniyle Kızıltepe’de faaliyet yürüten amatör futbol kulüplerinin beli bükülmüş durumda. İşte bu ana gündem maddesi kapsamında amatör futbol kulüp başkanları  bir araya geldi.  Kulüpler, artık bekleyecek sabırlarının kalmadığını ifade ediyor.

Toplantıya Mardin 1. Amatör’den Kızıltepe Sportif Faaliyetleri, Kızıltepespor, Mardin 2. Amatör’de, Kızıltepe Barış Spor, Kızıltepe 2018, Dikmenspor, GAP Spor, Başakspor, Dunaysır Spor,  Kızıltepe Spor Lisesi, Kızıltepe Gençler Birliği, Kızıltepe İdman Yurdu ve Koser Spor, ile geçen sezonu bin bir zorlukla şampiyon bitiren ve bu sene Bölgesel Amatör’de  mücadele edecek olan Kızıltepe47 Spor başkan ve temsilcileri katıldı.

Tribünün yapılmaması halinde Kızıltepe takımlarının 2024-2025 sezonunda lige katılmaması da masaya yatırıldığı toplantıda ünümüzdeki günlerde kulüplerin tekrar toplantı yaparak net bir tavır takınacakları kararı alındı.

“Bütün maçları deplasmanda oynadık”

Kızıltepe’nin amatöre mahkum bırakıldığını vurgulayan Kızıltepe 47 Spor Kulüp Başkanı Lokman Aydemir, “Çok büyük zorluklarla şampiyon olduk. Yönetimdeki arkadaşlarımla Kızıltepe’yi hak ettiği lige taşımak için sorumluluk aldık. İlçe tadımımızın tribünün olmayışı İlçemizdeki bütün kulüpleri zora soktu. Maçlarımızı İstasyon’da oynadık. Bir takımın em büyük gücü taraftarıdır. Sağ olsunlar bizi geçen sene yalnız bırakmadılar. Kızıltepe’nin bütün kulüpleri perişan oldu. Bütün maçlarımızı deplasmanda oynadık. Tribün olmadığı için servis maliyeti bunlar gerçekten de çok zorluyor kulüpleri. Ama bütün zorluklara rağmen şampiyon olduk ve Kızıltepe BAL’a yükseldi.” diye konuştu.

“Bu şartlarda inşallah takımı ligde bırakırız”

Mazıdağı, Viranşehir ve Mardin 1969 Spor’un 3. Lig’de olduğunu anımsatan Aydemir, “Kızıltepe 350 binlik nüfusuyla ve genç potansiyeliyle 3. Lig ve üst liglerde olmayı hak ediyor. Tribün olmayışı bizleri zora sokuyor. Maçlarımızı Midyat veya Nusaybin’de oynatacaklarmış. Biz bu şekilde nasıl şampiyon olalım. Tribünü geçtik, şuan tesisimiz yok. Bu şartlarda inşallah bu takımı ligde bırakırız.” şeklinde konuştu.

Yetkililere seslenen Aydemir, kendilerine sahip çıkılmasını istedi. Aydemir, “Bize üvey evlat muamelesi yapmasınlar. 15 takımımız var, desteğimiz yok. Servis ve malzeme desteği yok. Talebimiz tribünümüzün bir an önce yapılmalı. Kızıltepe halkımız bize sahip çıksın. İnşallah halk bizi yalnız bırakmayacak.” açıklamasını yaptı.