Lise öğrencileri Gençlik Merkezini gezdi

Kızıltepe Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi, İpekyolu Kız Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı.

700 metrekarelik iki katlı alana sahip olan Gençlik ve Kültür Merkezi, içerisinde barındırdığı birbirinden farklı çalışmalarla 14 bin gence hizmet veriyor. Kızıltepe gençliğine yeni bir alternatif sunan merkezin amacı; gençlerin bir araya gelip, kendi gelişimleri için çalışmalar yapacağı bir ortam sağlamak.

Ferah ve modern dekorasyonu ile kısa zamanda geçlerin uğrak yerlerinden biri haline gelen merkezde, gençlere yönelik eğitici kurslar veriliyor. Kurslar arasında bilgisayar, resim, diksiyon, Osmanlıca, liderlik, işaret dili, ilk yardım ve yaşlı bakımı kursu yer alıyor. Kütüphane, çalışma ve seminer salonunda yer aldığı merkezde,  sınavlara hazırlanan gençlere temel dersler de veriliyor.

Ders çalışan gençler ders aralarında kafeterya da ücretsiz çay ve kahve ikram ediliyor.Kızıltepe Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi, İpekyolu Kız Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı. Merkez yetkilileri, üniversiteye hazırlık eğitimleri ve yapılan bütün çalışmalar hakkında öğrencilere bilgiler verdiler.

Eğitim 25.10.2021 09:46:43 0